AKTUALNOŚCI

Ustawienia i praca z głosem Moniówka 25-28.07.2013

“Uwolnij swój głos, on cię poprowadzi” Marek Wilkirski (ustawienia systemowe) Joanna Halszka Sokołowska (praca z głosem)

Ta sesja to kolejny krok w moich poszukiwaniach zmierzających w kierunku pogłębienia pracy ustawieniowej. Jestem przekonany, że ustawienia mogą być głębsze, bardziej trafne i jednocześnie lżejsze, gdy uczymy się bardziej zawierzać swojej intuicji, iść za odruchem ciała albo, tak jak w tym wypadku, za własnym spontanicznym głosem. 

 O pracy z głosem myślałem od dawna. Wielokrotnie w rozmowach pojawiał się temat “zagubienia głosu” w naszej kulturze, tego jak chętnie słuchamy muzyki, a jak rzadko (na trzeźwo) śpiewamy, jak tęsknimy za śpiewem, jak zazdrościmy ludziom z innych kultur (np. południe Europy) łatwości, z jaką śpiewają i obecności śpiewu w ich życiu. Nie chodzi tylko o śpiew, lecz szerzej o uwolnienie głosu. 

 Tak o swojej pracy mówi zaproszona przeze mnie Joanna Halszka Sokołowska:

“Będziemy uczyć się jak pozwolić sobie na wydobywanie dźwięków; obserwować jak wpływają na nasze ciało i jego energetykę. Oddech pokaże jak wykorzystać powietrze, by nadać głosowi siły lub głębi; pozwoli na relaks, który stanowi podstawę do potraktowania własnego głosu z szacunkiem; do przekroczenia własnych wyobrażeń na temat tego jak "powinno się śpiewać", które często powodują blokady, zarówno u osób, które nie śpiewają, jak i u śpiewających. Ważnym i niezwykle ciekawym elementem pracy będzie doświadczanie współbrzmienia całej grupy.”

 W ustawieniach będziemy stopniowo coraz bardziej wykorzystywać spontaniczny głos uczestników i przekonamy się, jak dobrze możemy komunikować się bez słów. Znaczna część pracy będzie odbywała się w całej grupie przy zaangażowaniu wszystkich uczestników. Na pewno będę też proponował struktury w podgrupach oraz ustawienia na forum grupy. Jednak nikomu nie gwarantuję “własnego ustawienia”, gdyż zakładam, że istotą tej sesji jest doświadczenie całego procesu tych czterech dni.

 To będzie wyjątkowa sesja, w czasie której uczestnicy będą mieli podwójną korzyść: otwarcie głosu i pracę terapeutyczną. A może nawet trzecią, jaką niewątpliwie jest spędzenie kilku dni w pięknym otoczeniu, blisko przyrody. Jestem przekonany, że całość to w tym wypadku więcej niż suma poszczególnych elementów, że tworzymy nową jakość.

 Miejsce zajęć: Moniówka, Nowe Kawkowo k/Olsztyna www.moniowka.pl 

Zapisy: Sekretariat: telefon 515 297 160, email marek.wilkirski@wp.pl ; http://www.wilkirski.pl/

 

 

 

 

Chcesz dokonać rezerwacji ?

Podczas rezerwacji należy wpłacić zaliczkę w sumie 40 % całej kwoty za noclegi. Prosimy o uiszczenie opłaty w ciągu 3 dni roboczych. Wpłata na konto jest potwierdzeniem rezerwacji.
zarezerwuj >